Három korosztályban összesen 100 triatlonos mérte össze tudását a Bialystokban megrendezett Európai Olimpiai Reménységek Versenyén.

A fiúknál mindhárom, míg a lányoknál az U13-as és U15-ös korcsoport küzdelmeit is a magyar fiatalok nyerték a cseh, lengyel és szlovák triatlonosokat is felvonultató versenyen, ahol mindenki számára 400 méter úszás, 10 km kerékpározás és 2,5 km futás volt az előírt penzum. Abszolút esélyesként érkezett a helyszínre a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola két tehetsége, Dobi Lili és Dobi Gergő, akik végül beváltották a hozzájuk fűzött reményeket, hiszen mindketten közel fél perces előnnyel szerezték meg az elsőséget.

Előbbi az úszás után az élbolyban jött ki, majd a kerékpározás második öt kilométerén gyakorlatilag folyamatosan elhúzott, és teljesen megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Akárcsak testvére Gergő, akinek az U18-asok között szinte nem volt ellenfele, végig vezetve, magabiztos versenyzéssel szerezte meg az aranyérmet. Az U15-ös lányoknál épp lemaradt a dobogóról a negyedik helyen záró Pusztai Dóra, aki ebben a korosztályban az egyik legfiatalabbként állt rajthoz, ennek függvényében eredménye több, mint biztató, akárcsak Kovács Korinna ötödik helye az U18-asoknál.

Összességében a magyar fiatalok taroltak, hiszen további három arany, valamint egy-egy ezüst és bronzérmet szereztek.